Whatsapp : Numara...
adminmailadresiiii

Web Sitesi SEO Denetimi

Web Site Seo Paketleri Fiyatları

Web Sitesi SEO Denetimi

Bir SEO denetimi farklı düzeylerde ayrıntı ve karmaşıklıkta olabilir. Basit bir web sitesi denetimi birkaç sayfa uzunluğunda olabilir ve eksik başlıklar ve içerik eksikliği gibi sayfadaki göze batan sorunları giderir. Spektrumun diğer ucunda, kapsamlı bir web sitesi SEO denetimi düzinelerce sayfadan oluşacak (daha büyük siteler için yüz sayfanın üzerinde olacaktır) ve sıralamaya zarar verebilecek web sitesi öğelerinin en küçüklerini bile ele alacaktır. Bir web sitesinin yeteneği.

En temel düzeyde bir SEO denetimi, Temel SEO Eğitimimizde yer alan temel bilgileri ele almalıdır . Temel bir denetleme ile bir web sitesi sahibi, web sitesinin yalnızca arama motoruna uygun olmayan öğelerini düzeltmekle kalmayıp, aynı zamanda sorunları çözmenin ötesine geçme ve içerik alanlarında belirgin iyileştirmeler yapma konusunda da rehberlik etmeyi beklemelidir. bağlantı geliştirme ve genel organik arama stratejisi.

Bir arama motoru dostu web sitesine sahip olmak, gelişmiş sıralamaları elde etmek için ilk önemli adım olsa da, bir SEO denetiminden gelen önerilerin uygulanmasının, bir web sitesinin sıralamasının arama motoru sonuç sayfalarının en üstüne çıkacağını garanti etmemek önemlidir. (SERPs). Arama motoru optimizasyonu sonuçları zaman alır ve güvenilir ve istikrarlı sıralama üretmek için özenli bir bakım gerektirir.

Sayfa İçi SEO

Sayfada (bazen site de denir) arama motoru optimizasyonu, bir SEO denetimi tarafından önerilen şekilde gerekli değişiklikleri uygulama sürecidir. Bu değişiklikler web sitesi sahibi (varsa) veya bir SEO şirketi tarafından gerçekleştirilebilir . Sayfada SEO, tüm SEO paketlerinin bir parçası olmalıdır , çünkü başarılı bir SEO kampanyasının oluşturulması gerektiği temeldir. Sayfadaki SEO, sayfa başlıkları, başlıklar, içerik ve içerik organizasyonu ve iç bağlantı yapısı gibi çeşitli temel unsurları (SEO ile ilgili olduğu gibi) ele alır. Önceki bölümde belirtildiği gibi, sayfa optimizasyonunun kapsaması gereken alanların temel bir listesini bulmak için, lütfen WiSEO SEO Eğitimine bakın.

Bir web sitesi SEO denetiminde olduğu gibi, sayfa içi arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda temel ve kapsamlı hizmetler de vardır. En temel düzeyde, bir sayfa içi optimizasyon kampanyası, bir denetim ile geliştirilen önerileri ve bunların uygulanmasını içeren tek seferlik bir proje olabilir. Bu tür sayfa içi optimizasyon türü genellikle ana sayfayı ve web sitesindeki birkaç önemli sayfayı hedefler. Daha kapsamlı sayfa içi arama motoru optimizasyonu kampanyaları, oldukça ayrıntılı bir web sitesi SEO denetiminin bulgularını kullanacak ve sayfa optimizasyonunda devam eden değişiklikleri yönlendirmek için sonuçları izleyecektir.

Sayfa içi çalışmaların birçok durumda güncellenmesi gerekmese de (örneğin, site her zaman yeşil olmayan içeriğe sahipken), web sitesinde ve burada yayınlanan içeriğin, sürünebilecek olası sorunları ortaya çıkarmak için düzenli olarak denetlenmesi önerilir. Web sitesi güncellemeleri ve değişiklikleri aracılığıyla.

SEO İçerik Geliştirme

SEO içerik geliştirme, metin (örneğin, makaleler, teknik incelemeler, makaleler, araştırma belgeleri, öğreticiler ve sözlükler), Infographics (bilgi grafikleri), PDF’ler, aranabilir veritabanları, web dahil olmak üzere çeşitli şekillerde gelebilen web sitesi içeriği oluşturma sürecidir araçlar ve benzerleri.

Dikkat edeceğiniz gibi, geleneksel içerik tanımı (yani makaleler) artık uygun değildir, çünkü içerik birçok formda gelir. Ayrıca, nişinize bağlı olarak, her tür içeriğin web sitenize uygun olmayacağının fark edilmesi de önemlidir.

‘SEO içeriği’ aynı zamanda bir yanlış isim (daha önce değildi); Arama motorunun dostluğunu olumlu yönde etkileyebilecek içerik, daha yüksek oranda bağlantı kazanmayı ve edinmeyi kolaylaştıracak “yüksek kaliteli içerik” olarak tanımlanmalıdır.

SEO çabalarına yardımcı olacak içeriği ararken, yüksek kaliteli içeriği aramak çok önemlidir; veya daha doğrusu, bu tür içeriği geliştirebilecek kişileri bulun. ‘SEO içeriği’ ni araştırmak, kaliteye fazla önem vermeden anahtar kelimelerle dolu olan içeriğe yol açabilir.

Kısayollar alınmazsa ve içeriğin sihir yapması beklenmiyorsa, SEO içerik yazımı yararlı olabilir. İyi yazılmış, ilginç ve faydalı içerik kaçınılmaz olarak bulunacak ve kendi değerlerine dikkat çekecek; ancak, başarılı bir bağlantı geliştirme kampanyası için temel atılmasına da yardımcı olur.

Kod Optimizasyonu

Kod optimizasyonu, web sitenizin HTML’sini elden geçirmeyi içerdiğinden, en yüksek düzeyde arama motoru optimizasyonu hizmetlerinden bekleyebileceğiniz bir hizmettir. HTML’nizin optimizasyonu, arama motoru sıralamalarını iki şekilde etkileyebilir. Birincisi, kod karmaşasını hafifletmeye yardımcı olabilir ve içeriğinizi kolay anlaşılır (makineler için, yani arama motoru algoritmaları) biçiminde sunabilir. İkincisi, web sitenizin sayfalarının yüklenme süresini azaltmaya yardımcı olabilir, böylece arama motoru örümceklerinin sayfanız yüklenirken beklemesine gerek kalmaz (çünkü çok uzun veya çok fazla resim var).

Kapsamlı bir arama motoru optimizasyonu kampanyası yukarıdaki tüm öğelere sahip olacak, ancak aynı zamanda anahtar kelime araştırma, sıralama raporları, trafik raporları ve dönüşüm izleme gibi diğer önemli hizmetleri de içerecektir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap

  1. Hasan dedi ki:

    Denetim konusunda hizmet bilgisi alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat