Seo Nedir?

SEO,  arama motorlarına yönelik yapılan optimizasyon çalışmalarının genel adıdır. SEO Nedir? SEO ingilizce açılımı ile Search Engine Optimization yani bir Arama Motoru Optimizasyonudur.

SEO, Çalışma şekli olarak On-Page (Site İçi) ve Off-Page (Site Dışı) olmak üzere iki temel gruba ayrılmaktadır. On-Page SEO kapsamında yaptığımız çalışmalar şu şekilde özetlenebilir.

On Page SEO – Site İçi SEO Çalışmalarımız

  • Web Sitesi responsive mobil uyumlu bir tasarıma sahip mi?

Öncelikle web sitesi mobil uyumlu olmalıdır. Son google güncellemelerinden sonra web sitenizin mobil uyumlu olması SEO bakımından ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Biz bu konuda sizlere wordpress kullanmanızı öneriyoruz. Seopaketleri.net olarak bizlerde wordpress altyapısı kullanmaktayız ve tüm müşterilerimizin de wordpress kullanmalarını önermekteyiz. Bilgisayar, telefon, tablet gibi tüm cihazlarda web sitelerinizin ekrana uygun tasarıma bürünmesi mobil uyumluluk olarak adlandırılmaktadır. Google artık sıralamalar için bilgisayar ve mobil olmak üzere iki farklı çeşitte sıralama yapıyor. Mobil cihazlardan arama yapıldığında üst sıralarda yer almak istiyorsanız eğer web siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Eğer web siteniz mobil uyuma sahip değilse de sitenizi acilen mobil uyumlu bir web sitesi haline getirmenizi öneririz.

 

  • Web sitenizin açılış hızı Google kriterlerine uygun mudur?

Web sitenizin hızlı açılması hem ziyaretçileriniz için kullanıcı bir site halini alacaktır hem de SEO bakımından size avantaj sağlayacaktır. Google Masaüstü ve Mobil sayfa açılış performanslarınızı analiz etmek için Google PageSpeed Insights Kullanabilirsiniz. Web sitenizin mobil ve masaüstü açılış hızı ve hız skorunuzu hemen test etmek için tıklayınız. Unutmayınız ki Google hızlı açılan web sitelerini sever.

 

  • Web sitenizdeki link yapıları SEO için gerçekten yeterli mi?

SEO için önemli olan bir diğer husus ise web sitenizin link yapısının uygun halde olmasıdır. Mesela girdiğiniz bir içerik şu şekilde ise bu sizin için büyük bir dezavantaj oluşturacaktır ve arama motorlarında yükselmenizi büyük ölçekte olumsuz yönde etkileyecektir. (Bknz: http://seopaketleri.net/haber.php?id=215) Bu şekilde bir link yapısı kesinlikle sizin google arama motorunda üst sıralarda yer alma hayallerinizin gerçekleşmesini engelleyecektir. Uygun Seo link uzantınız şu şekilde olmalıdır. (Bknz: http://seopaketleri.net/seo-nedir)

Yani kısaca özetlemek gerekirse web sitenizin link yapısı siteadi.com/icerik-basligi şeklinde olmalıdır.

  • Web sitelerinizi yüksek hızlı sunucumuza taşıyoruz ve C-Class IP üzerinde hizmet vermenizi sağlıyoruz.

SEO konusunda belki de en önemli hususlardan biridir web sitenizin barındığı IP adresi. Hosting firmalarından standart hosting paketlerinden satın aldığınızda ip adresiniz paylaşımlı olduğu için aynı ip adresinde sitenizle beraber diğer web sitelerininde kategorileri önemlidir. Kumar, Warez, Hack, +18 gibi illegal içerikli web sitelerde sizin siteniz ile beraber aynı ip adresi üzerinde barınıyorsa eğer SEO açısından bunun size büyük bir zararı olacaktır. Çalışma yaptığımız müşterilerimizin web sitelerini hiçbir ek ücret talep etmeden kendi sunucularımıza taşıyoruz ve sitenize özel C-Class IP tanımlıyoruz.

  • Bu tarz site içi birçok SEO kriteri bulunmaktadır. Seo Paketleri .NET olarak Site İçi SEO desteği sunduğumuz paketlerden herhangi birini satın alan müşterilerimizin web sitelerinde tüm bu Site içi SEO optimizasyonlarını profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekte ve web sitenizin arama motorunda hızlı bir şekilde üst sıralara yerleşmesi için var gücümüzle çalışmaktayız.

Off Page SEO – Site Dışı SEO Çalışmalarımız

  • Sektörel Web Sitelerinde Sitenizi ve Hizmetlerinizi Tanıtıyoruz.

Hizmet verdiğiniz sektörle ilgili olan web sitelerinde firmanızı, web sitenizi ve hizmetlerinizi detaylıca tanıtıyoruz. Rakip olarak değerlendirebileceğiniz bu sitelerde tanıtım yazınızı yayınlayarak belirlenen anahtar kelimelerde yükselişe geçmenizi sağlıyoruz. Web sitenizi backlink çöplüğüne çevirmeyin. Yenilenen google algoritması ile beraber artık yüzlerce backlink elde edeceğinizi vaat eden paketlerden satın almanız sitenize katkı sağlamayacağı gibi hem sıralamanızı düşürmekte hem de geri dönüşü çok zor olan filtre, sandbox gibi google cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple biz sizlere %100 Doğal SEO çalışmaları yapıyoruz ve SEO çalışmalarımızda kesinlikle legal teknikler uygulamaktayız.

  • Google News Kayıtlı Haber Sitelerinde Sizi Tanıtıyoruz

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Google News platformuna katılmak oldukça zor bir durumdur. Google sunmuş olduğu News platformuna sadece kaliteli haber sitelerini kabul etmektedir. Seopaketleri.net olarak anlaşmalı olduğumuz 100 Adet Google News kayıtlı haber sitesi bulunmaktadır. Google News kayıtlı haber sitelerinden tanıtım yazısı imkanı sunduğumuz seo paketlerden birini alan müşterilerimizin web siteleri, firma ve hizmetleri kaliteli haber sitelerinde tanıtılmaktadır ve bu hem marka itibarınızı artırmakta hem de anahtar kelimenizde google’da üst sıralara çıkmanızda size yardımcı olmaktadır. %100 Organik SEO paketleri ile yükselişe geçmeye hazır olun !

  • Sosyal Medya’da İtibarınızı Artırıyoruz !

Google+, Facebookm, Twitter, Pinterest, Tumblr, Linkedin gibi sosyal medya platformlarında web sitenizi tanıtıyor ve web sitenizin yüzlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılmasını sağlıyoruz. Tüm bu işlemleri manuel olarak gerçekleştiriyoruz ve kesinlikle bot kullanımında bulunmuyoruz. Organik Sosyal Medya paylaşımları ile SEO çalışmalarınızı şekillendiriyor ve sosyal sinyallerinizi artırıyoruz. Google’da yükselebilmek için sadece site içi veya diğer çalışmalar yeterli olamayabiliyor. Google artık sizin sosyal medya popülerliğinizi de takip ediyor ve sosyal medyadaki itibarınızı da göz önünde bulundurarak sizi arama motorunda bir sıralamaya koymaktadır. Üst sıralarda yer almak istiyorsanız sosyal medyada da artık aktif olmanız yadsınamaz bir gerçek.

 

SEO Nedir? SEO çalışmaları neleri kapsar? bu konularda bilgi sahibi olmanızı amaçladığımız bu makalede Seo Paketleri olarak sizlere sunmuş olduğumuz SEO çalışmalarında yaptığımız bazı çalışmalardan bahsettik. Sitemizde bulunan SEO Paketleri %100 Organik’tir ve google arama motorunda yükselme garantisi sunmaktadır. Dilerseniz Hazır SEO Paketleri konumuza gözatabilir dilerseniz üst düzey seo çalışmaları için SEO+ konumuzu inceleyebilirsiniz. SEO+ hizmetimizde Yerel SEO+ ve Ulusal SEO+ olarak iki ayrı hizmet sunmaktayız.

Yerel SEO+ hizmetimiz yerel satış yapan firmalar için geçerli seo paketi’dir. Mesela Ankara’da çiçek satışı yapan bir firma olduğunuzu düşünelim. Çiçeklerinizin satışını web siteniz üzerinden sadece Ankara içerisinde gerçekleştirmek istediğinizi varsayalım. Yerel lokasyonda satış yapmayı planladığınız için SEO çalışmasını Yerel olarak yapmamız sizin için daha faydalı olacaktır. İstanbul’dan “çiçek” diye arama yapan bir kullanıcının web sitenizi ziyaret etmesi size satış olarak dönmeyeceği için Ulusal SEO’ya nazaran daha düşük maliyetler ile Yerel SEO yaptırmanız daha uygundur. Yerel SEO+ hizmetimizi ve Yerel SEO+ fiyatlarımızı incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Yerel SEO+ Fiyat Listesi

Ulusal SEO+ hizmetimiz ize Türkiye genelinde satış yapan / yapacak olan firmalar için geçerli seo paketi’dir. Türkiye genelinde rekabet edebilmek yerel lokasyonda rakabetten daha zor olduğu için Ulusal SEO maliyetleri Yerel SEO maliyetlerine göre daha yüksektir. Ancak aynı şekilde tüm Türkiye’ye satış yapacağınızı düşünürseniz sizin satış hacminiz de Yerel Seo’ya nazaran daha yüksek olacaktır. Yükselme garantili Ulusal SEO+ hizmetimiz ve fiyatlarımız için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Ulusal SEO+ Fiyat Listesi

  • Seo Paketleri .Net olarak sizler için en verimli ve en profesyonel çalışmayı yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. SEO Paketleri sadece legal çalışmalar yapmaktadır ve %100 Organik SEO hizmeti sunmaktadır. Firmanızın google arama motorunda daha üst sıralarda yer alması, müşteri potansiyelinizi ve satış hacminizi artırmak için sizler için sunmuş olduğumuz seo paketleri içerisinden uygun olanı seçmeniz ve bizimle iletişime geçerek çalışmaları başlatmanız yeterli olacaktır. Çalışma öncesi Ücretsiz SEO Analizi ve Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırması hizmetleri sunmaktayız. Bu hizmetlerden faydalanmak için “İletişim Formu” aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.